Memoriał Marka Obary i Andrzeja Wawrzyckiego. Triumf mistrza

Wiesław Pawłat. Gazeta Wyborcza.
14 czerwca 2018 |
Mirosław Popczyk ZDJĘCIE

Mirosław Popczyk (Materiały zawodnika)

Na kortach lubelskich Budowlanych rozegrano XVII Memoriał Marka Obary i Andrzeja Wawrzyckiego. Impreza odbyła się w ramach Gdula Cup.

Niezwykle interesująca była rywalizacja w najstarszej kategorii, czyli seniorów ponad 70 lat. Triumfował w niej dziewięciokrotny mistrz świata dziennikarzy Mirosław Popczyk z Częstochowy. Na drugim miejscu uplasował się znany chirurg – dr hab. Krzysztof Michałowski, a trzecią pozycję zajęli Zygmunt Szczawiński (Warszawa) i Andrzej Gdula (Lublin).

– Poziom w tej kategorii był naprawdę wysoki – stwierdził red. Witold Miszczak, wielokrotny medalista tej imprezy, który tym razem z powodu kontuzji obserwował zawody z trybun, ale włączył się do ich organizacji. – Najważniejsze, że zdrowie zawodnikom dopisało, a i zabawa była przednia. Turniej – jak zwykle zresztą – bacznie obserwował prezes Henryk Jakóbczak. Oczywiście odwiedziliśmy też groby zdecydowanie przedwcześnie zmarłych naszych kolegów – dziennikarzy, złożyliśmy wiązanki kwiatów oraz zapaliliśmy znicze.

SPORT POD REDAKCJĄ RED. WITOLDA MISZCZAKA

TENISOWY MEMORIAŁ MARKA OBARY I ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO ...........................................................2017

TENISIŚCI  PAMIĘTAJĄ

W dniu 22-25.06 na kortach lubelskich Budowlanych wspominaliśmy naszych Przyjaciół – redaktorów MARKA OBARĘ i ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO, którzy przed laty odeszli do lepszego ponoć świata.
Wspominaliśmy i  grali memoriałowe puchary. Ponieważ organizacja, nawet najskromniejszego turnieju  jest przedsięwzięciem  mocno skomplikowanym i nie ukrywajmy trochę kosztownym, dołączyliśmy naszą grupę, czyli weteranów + 65 lat do zawodów GDULA CUP, zorganizowanych z racji śmierci w ostatnich miesiącach popularnych w tenisowym światku Jacka i Marcina GDULÓW.
Memoriał Marka i Andrzeja stał na bardzo dobrym poziomie sportowym, co odnotowujemy z satysfakcją i podziwem dla coraz starszych, ale z wigorem poruszających się tenisistów.
Tegoroczny turniej Marka i Andrzeja wygrał przedsiębiorca ze Stalowej Woli MIECZYSŁAW PĘZIOŁ pokonując w finale lubelskiego naukowca z UMCS dr ANDRZEJA ŻUKA 6:4, 6:3. Trzecie lokaty podzielili brat triumfatora  mecenas STANISŁAW PĘZIOŁ  i główny organizator imprezy ANDRZEJ GDULA. Puchary dla zwycięzców ufundował:  Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Syndykat Dziennikarzy Polskich, a wsparł nie tylko dobrym słowem prezes FIRMY STYKS HENRYK JAKOBCZAK.
Wszystkim sponsorom – serdeczne dzięki.


TENISOWY MEMORIAŁ MARKA OBARY I ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO

2014.....................................................2014...................................

Tegoroczne tenisowe zawody poświęcone pamięci naszych zmarłych przyjaciół - redaktorów Marka Obary i Andzreja Wawrzyckiego przebiegały pod znakiem rywalizacji deblistów. Fatalna, czerwcowa pogoda przeganiała grających z otwartych kortów pod obiekty zadaszone, toteż nadobrą sprawę zawody zakończono po prawie dwóch tygodniach.

Finały były niesamowicie zażarte, przynosząc sukces parze Witold Miszczak-Waldemar Świta, które różnicą ledwie dwóch gemów wyprzedziła Mirosława Hułasa i Piotra Żurka. Trzecie miejsce zajęli popularni trenerzy piłkarscy Jerzy Rajdych i Andrzej Wilczyński. Imprezę odbywającą się na kortach klubu Top-Spin wydatnie wsparli: Polskie Radio Lublin S.A. i personalnie jego redaktor naczelny Krzysztof Komorski, lubelski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, Syndykat Dziennikarzy Polskich oraz nasi wypróbowani przyjaciele i dobroczyńcy firma Styks z prezesem Henrykiem Jakóbczakiem i hurtownia sprzętu sportowego Sportico ze swym szefem Wiesławem Szkutnikiem, którym tą drogą pięknie się kłaniając składamy serdeczne dzięki. Honorowymi gośćmi Memoriału byli w tym roku Jerry Flis z Kanady i wrocławski żurnalista Andrzej Werka, którzy wraz z niżej podpisanym złożyli kwiaty na mogiłach Marka i Andrzeja.

Witek Miszczak


TENISOWY MEMORIAŁ MARKA OBARY I ANDRZEJA WAWRZYCKIEGO

2013

Tradycyjny  tenisowy Memoriał Marka Obary i Andrzeja  Wawrzyckiego  przybrał w tym roku  inne niż dotąd oblicze. W miejsce turnieju na kortach Lubelskiego TOP-SPINU  rozegrano mecz Lublin - Warszawa. Gospodarzy reprezentowali  zwycięzca pierwszych z przed 12 lat zawodów  JACEK GDULA i  WITOLD MISZCZAK,  stolicę popularni  żurnaliści TOMASZ TRZCIŃSKI i BŁAŻEJ SIERADZAN.  Zawody przeprowadzono  wedle daviscupowej  zasady - dwa single  i debel. Reguł fair-play  przestrzegała dynamicznie red. MAŁGORZATA BARUCKA z Polskiego Radia W-wa.  Lublinianie nie byli zbyt  gościnni odprawiając  dość  pewnych sukcesu  przybyszów 3:2. Gdula pokonał Trzcińskiego 6:3, 6:4 i przegrał z Sieradzanem 5:7, 6:4, 5:7. Miszczak uległ Trzcińskiemu 4:6, 6:4, 5:7, wygrał zaś z Sieradzanem 7:5, 3:6, 7:5 i o wszystkim rozstrzygał debel, w którym wyższość  okazali lublinianie notując rezultat 6:3, 6:4. Po  meczu obie drużyny  złożyły kwiaty na grobach zmarłych Przyjaciół.  Zawodom patronował  ZO Stowarzyszenia Dziennikarzy RP i Syndykat  Dziennikarzy  Polskich, a wspierali nie tylko dobrym słowem  nasi wypróbowani  druhowie Panowie Henryk Jakóbczak i Stanisław Klepka. Tegoroczna formuła Memoriału  okazała się na tyle interesująca, że będzie kontynuowana w przyszłości.

.