Sto numerów „Awangardy Lubelskiej”

Zespół redakcyjny „Awangardy Lubelskiej” wydał setny numer miesięcznika pod tym tytułem. Redakcji potrzeba było na to ponad 8 lat. Spotkanie z czytelnikami zorganizowane z tej okazji odbyło się we wtorek, 12 grudnia w Domu Kultury LSM. Współorganizatorem spotkania był Lubelski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy RP oraz Wydawnictwo Polihymnia - wydawca „Awangardy Lubelskiej”.
- W tym samym miejscu świętowaliśmy kiedyś 5-lecie „Awangardy Lubelskiej”. Dlaczego właśnie tutaj? Bo tu mamy bardzo dużo wiernych czytelników. Nasze pismo jest kolportowane bezpłatnie, czyli rozdawane, m.in. w Domu Kultury LSM i podobnie jak np. w Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej na Starym Mieście, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Rozeszła by się każda jego ilość. Może dlatego, że pismo nie jest nastawione na sensację. Stronimy też od polityki, której tak bardzo dużo znaleźć można w innych mediach. My nie szukamy sensacji, nie piszemy o ludziach źle, a raczej o ich dorobku, osiągnięciach,  sukcesach. Jesteśmy przyjaźni ludziom i stąd może tytuł miesięcznika, bo takie pisanie śmiało można w dzisiejszych czasach nazwać awangardowym - mówi Krzysztof Stankiewicz, redaktor naczelny „Awangardy Lubelskiej, który przy okazji tego spotkania świętował także 45-lecie swojej pracy dziennikarskiej.
Dziennikarskiego dorobku gratulował Jubilatowi m.in. Stanisław Wojnarowicz - prezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Marszałka Woj. Lubelskiego reprezentował na spotkaniu Andrzej Miskur, wicedyrektor Departamentu Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego. Gratulowali i inni: czytelnicy i przyjaciele „Awangardy Lubelskiej”.
W tej pierwszej, bardziej oficjalnej części spotkania, wiceprezydent Lublina Artur Szymczyk wręczył zespołowi redakcyjnemu oraz Wydawnictwu Polihymnia Medal Prezydenta Lublina. Medale takie otrzymali również, oprócz redaktora naczelnego, także związani z powstaniem i wydawaniem „Awangardy Lubelskiej”: Janusz Kawałko - zastępca redaktora naczelnego, Zbigniew Miazga - sekretarz redakcji, Tomasz Orkiszewki - prezes Wydawnictwa Polihymnia oraz Władysław Boruch - wiceprezes Stowarzyszenia Miłośników Folkloru, współzałożyciel miesięcznika.
W drugiej części spotkania, z koncertem, jakiego jeszcze nie było, przy wypełnionej po brzegi sali DK LSM wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Był też ogromny tort przygotowany przez znany lubelski Zakład Cukierniczy „Skierka” LSS Społem

 

Sto numerów „Awangardy Lubelskiej

FOTO: JACEK BABICZ