.

JUBILEUSZ 55-LECJA LUBELSKIEGO ODDZIAŁU NAUCZYCIELI PLASTYKÓW

Gratulujemy nauczycielom plastykom
Nauczyciele wychowania plastycznego z woj. Lubelskiego oraz osoby związane z tym zawodem, jak np. pracujące w placówkach społeczno – oświatowych, obchodzą w tym roku 55-lecie powstania Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków.  Swój artystyczny dorobek zaprezentowali na jubileuszowej wystawie W POSZUKIWANIU PIĘKNA”, otwartej 3 października br. w Domu Kultury LSM.


Z okazji jubileuszu członkowie Lubelskiego Oddziału PSNP oraz Stowarzyszenie, którym kieruje dr Urszula Tomasiak, otrzymali liczne życzenia, listy gratulacyjne i wyróżnienia od wojewódzkich i miejskich władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, ZNP. W imieniu prezydenta Miasta Lublina dra Krzysztofa Żuka Medale Prezydenta wręczył wyróżnionym wiceprezydent Krzysztof Komorski.
Po jubileuszowej wystawie oprowadził uczestników wernisażu Kazimierz Parfianowicz, który z wielką swadą przedstawiał nie tylko ducha dzieła, ale także jego formę artystyczną
Do jubileuszowych życzeń i gratulacji dołączają się dziennikarze z Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Wszystkim członkom Stowarzyszenia życzymy przede wszystkim sił twórczych i dzieł, które nasze codzienne życie ubogacą pięknem, a zjadaczy chleba w „aniołów przerobią”.  Plurimos annos! – Mistrzowie piękna!