Kieroński super star!

To była sytuacja niecodzienna. 28 maja  2018 r. sala widowiskowa Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej  nie pomieściła wszystkich zainteresowanych  najnowszym tomikiem wierszy Stanisława Kierońskiego, zatytułowanym  „Zamyślenia”.  Przybyli koledzy autora z lat studenckich, aktywiści  Zrzeszenia Studentów Polskich sprzed półwiecza,  współpracownicy Kierońskiego z instytucji, w których pracował,  działacze SLD, dziennikarze, fascynacji jego poezji, którym dedykacje wpisywał do późnego wieczora.To już trzeci z kolei poetycki tomik zaprzyjaźnionego z naszym stowarzyszeniem  lewicowego działacza , publicysty i literata – poprzednie, to „Włóczę się po życiu” oraz „Zbieram słowa”. We wszystkich zwraca uwagę fascynacja  autora – mieszczucha z krwi i kości – przyrodą, dogłębna znajomość praw, jakimi się ona rządzi, a także intelektualna refleksja nad życiem oraz  współczesnością w jej społecznym wymiarze.
Spotkanie z poetą, które przybrało charakter wieczoru literacko-muzycznego, ubarwili śpiewem:  wywodząca się z lubelskiego środowiska studenckiego piosenkarka Elżbieta Igras,  Jerzy Więcek Janusz Karpiński, Katarzyna Kwiatkowska i Dariusz Kwiatkowski. Do śpiewających dołączył też Stanisław Kieroński.
Spotkanie z wdziękiem i  lekkością poprowadzili red. Ewa Hadrian oraz  autor „Zamyśleń”.  Prezydent Lublina Krzysztof Żuk dokonania literackie Stanisława Kierońskiego oraz  jego działania na rzecz miasta uhonorował prezydenckim medalem.
Relację dźwiękowo-filmową ze spotkania przygotował Zenon Krawczyk.

 

SDRP LUBLIN